Przydomowa oczyszczalnia ścieków pod ciągiem komunikacyjnym

Oczyszczalnie ścieków montowane w przydomowym otoczeniu stają się coraz popularniejsze. Na takie rozwiązanie z roku na rok decyduje się więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Nie może to dziwić – jest to rozwiązanie praktyczne, a przede wszystkim bardzo przyjazne środowisku, co ma obecnie ogromne znaczenie dla sporej części społeczeństwa. Sprawdzamy, czy warto korzystać z takich rozwiązań.

Oczyszczalnia w ciągu komunikacyjnym – czy jest to możliwe?

W przypadku gdy nie mamy możliwości posadowienia przydomowej oczyszczalni ścieków w innym miejscu niż ciąg komunikacyjny jest to możliwe. Jednak bardzo rzadko spotykane.
Zawsze lepszym rozwiązaniem i mniej kosztownym jest umiejscowienie oczyszczalni w części gdzie nie musimy przemieszczać się po zbiorniku oczyszczalni.
Innymi prawami rządzi się drenaż rozsączający, który umieszczony w gruncie nie stanowi problemu , aby po nim chodzić czy jeździć.

Jakie wiążą się niebezpieczeństwa z tak umiejscowioną oczyszczalnią ścieków?

W tym momencie wielu właścicieli nieruchomości zadaje pytanie, czy na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie?
Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak umiejscowiony zbiornik oczyszczalni wymaga specjalnych wzmocnień oraz włazów, co wpływa na koszty montażu. Instalacja taka musi być wykonana solidnie i bez pośpiechu, a i tak zawsze istnieje ryzyko zgniecenia zbiornika bez względu na materiał z którego jest wykonana przydomowa oczyszczalnia ścieków.
Dlatego montaż oczyszczalni ścieków w ciągu komunikacyjnym jest możliwy , ale tak naprawdę jest ostatecznością.

Leave a Reply